ÚvodPartneřiServisCertifikátyGalerieKontaktyDlužníci
O systémuVideoFotoCertifikátyCena

O systému

ZEDER nepustí...

Nový mechanicko-elektronický zabezpečovací systém Zeder zamkne a znehybní volant vašeho vozidla tak, že ani síla několika tun ho nepřekoná.

ZEDER se montuje natrvalo na tyč řízení, která se při montáži nepoškodí. Po namontování systému ZEDER řídící jednotka při diagnostice nezaznamená žádný zásah ani chybu na vozidle. Systém ZEDER doporučuje ministerstvo vnitra a dopravy mnohých států, ve kterých se ZEDER montuje už dlouhodobě. Díky celé řadě neúspěšných pokusů o ukradení vozidla získal ZEDER mezi jinými mechanickými zabezpečovacími systémy skutečně výjmečné postavení.

Proč právě systém ZEDER?

Největší překážkou pro zloděje vozidel je zablokovaný volant s vytočenýmy koly – vozidlo se v tu chvíli nedá odtáhnout na laně a nedá se s ním odjet po případném úspěšném nastartování. Proto je důležité vždy při zamknutí volantu systémem ZEDER vytočit kola do krajní polohy.

Kromě mechanického zabezpečení volantu systém ZEDER znemožní i samotné nastartování vozidla.

ZEDER sa obsluhuje velmi jednoduše, manipulace vyžaduje jen několik sekund.

ZEDERLOCK
ZEDERLOCK

Klíč ZEDER sa odlišuje od běžných klíčů:

  • vstup do vložky je zkonstruovaný tak, že kromě speciálního dutého klíče vyvinutého jen pro systém ZEDER, se do něj nedostane nic jiného (ani šroubovák, vrták nebo tzv. lámač).
  • Neúčinný je dokonce i tekutý dusík. Při pokusu ZEDER zmrazit se otočný mechanismus poškodil tak, že tyč řízení se po použití klíče ani po silných úderech neuvolní.

Je-li volant v zamknuté poloze nedá se odmontovat airbag, protože není přístup ke šroubům. Jakýkoliv násilný pokus o překonání systému ZEDER vede k poškození jiných častí vozidla.
Například při pokusu o ukradení Audi se poškodilo uchycení volantu, čep systému ZEDER vydržel a tyč řízení zůstala zablokovaná.

ZEDER pro každého?

ZEDER se dá namontovat prakticky do jakéhokoliv vozidla. Kromě lehkého přístupu pod volantem je i estetický – téměř není vidět a proto neruší vzhled interiéru.

Dá se říct, že žádný systém není nepřekonatelný. I kdyby, auto se vždy dá naložit. TO JE PRAVDA. Ale když vedle sebe stojí více podobných vozidel, pachatelé ZEDER raději vynechají. Měli by s ním zbytečnou práci.

Systém ZEDER získal více významných mezinárodních ocenění a certifikátů bezpečnosti platných pro celou Evropskou unii.

Mimořádná pozornost byla věnovaná bezpečnosti cestujících. Tyč řízení se po dobu jízdy nemůže zamknout, ani zablokovat. Tento rozhodující moment hlídá elektronicko-mechanické pojistné prvky. Systém ZEDER je tak účinně zabezpečený. Dokazují to certifikáty EU a potvrzení o bezpečnosti zkušebny motorových vozidel, které ZEDER získal.

ZEDERLOCK
ZEDERLOCK

Proč ZEDER odrazuje krást?

Aby pachatel mohl ukrást vozidlo zabezpečené systémem ZEDER, musel by vytrhnout airbag, odmontovat volant, všechny plasty, kabeláž, odstranit šrouby zalité tekutým kovem, vymontovat celou tyč řízení, zpátky namontovat novou a všechno vrátit zase do původního stavu – to je práce na několik hodin v servise, ne na ulici. A to odradí jakéhokoliv zručného pachatele. Jiný způsob demontáže tyče řízení totiž neexistuje. Rádi Vás o tom přesvědčíme.

V případě, že uvažujete o zabezpečení vozidla, informujte se i o našem systému a až tehdy se rozhodnete, protože ti, kteří ZEDER živě viděli, už bez něj neodjeli!
Jak došlo ke vzniku tohoto zabezpečovacího systému?

VÝPOVĚĎ BÝVALÉHO ŠPIČKOVÉHO ZLODĚJE AUT

Už delší dobu jsem se divil, proč nikdo nevymyslel zamykání volantové tyče.
Protože jsem už roky kradl auta, byl jsem stále ve stresu jestli mě někde nechytí při krádeži nebo jestli mě někdo neudá. Už mě zná hodně lidí a ví i to čím se živím. Stálé prohlídky od policie za něco co jsem dokonce ani neudělal, časté sezení ve vězení mě přinutilo zrealizovat nápad a zkonstruovat systém, který by už i pro mě, dovolím si říci zkušeného zloděje, byl velký problém. Demontovat volant, airbag, plasty, kabeláž, vymontovat volantovou tyč a nosit si s sebou rozbrušovačku a nebo jinou volantovou tyč, ležet pod volantem, mít úplně otevřené dveře, používat světlo a kopu nářadí. Tento systém má v autě hodně zlodějů, protože ví, že pokud se pokusí o jeho auto, musí ho jen naložit. Jak říkám dělat něco na parkovišti je zdlouhavá a riskantní práce, a to je pro nás nepřijatelné. Proč auto nakládat, když je jiných spousta, které nemusíme. My nejsme mechanici, kteří by se museli trápit několik hodin s autem.
Co se nedá ukrást za pár minut pro nás není zajímavé a věřte, že pokaždé se našly auta, které byly slabě zabezpečené a tím pro nás velmi zajímavé.

A o takové vozidla je největší zájem!!

Vždy se kradli nejvíce značky Škoda, VW, Audi, ale v poslední době se kradou i ostatní značky. Čím víc je vozidel stejných značek na silnicích tím je o ně největší zájem. Často se stane, že člověk jinak poctivý si objedná kradené vozidlo, jen proto, že měl havárku a v servise si řekli vysokou cenu za náhradní díly a opravu, tak si koupí levněji kradené auto a ještě mu zůstanou v záloze jiné náhradní díly. Když přišla objednávka např. na stříbrné auto, tak jsme sa podívali do sešitu, kde jsme dopředu psali na kterém parkovišti jaké auto stojí, jaké barvy, jaký motor, výbava, či zda má nějaké zabezpečení nebo žádné a už jsme šli na jistotu. Najraději jsem chodil sám a během pár minut byl pryč. Když jsme měli jít dva byl jsem nerad, protože mě ten druhý vždy z odstupem času mohl udat, což se také několikrát stalo, protože mu na něco přišli a on vypověděl všechno kdo, co a s kým se událo před tím a už šli i po mně.

Jaké způsoby krádeže se nejvíce používají?

Dostat se do auta není problém, lámačem se vytrhne spínací skříňka a tím se i odemče volant, obejde se i imobilizér, a obyčejným šroubovákem nebo mincou se dá nastartovat. Často se používá malý počítač s kvalitním softverem, aby se novější auta nastartovali.
Jsou případy, které jsou ale velmi zřídka, že se naloží kradené auto na odtahovku a odjedou. Zřídka kvůli tomu,že tu musí mít komplice, odtahovku a dlouho to trvá, někdy se ani nedá naložit, protože jsou okolo auta neěaké zátarasy, každý už má mobil a v něm fotoaparát a může zavolat policii a i ten komplic měz odstupem času může udat .Najraději jsem kradl sám málo zabezpečené nebo ničím nezabezpečené auto a to jsem ješteě někdy cestou mával pěkným babám, protože nikdo nemůže vědět, jestli jedu ve svém nebo právě v ukradeném autě.

ZEDERLOCK


Copyright 2010 © ZEDERLOCK - Všechna práva vyhrazena.| Created by b23|Valid XHTML 1.0 Transitional | Valid CSS 2.1 | TOPlist